Ülkemizin ve Milletimizin aydınlık yarınlara kavuşması için alanlardayız.


1571 | 07.04.2017
| |

Eğitim Bir-Sen Karaman Şubesi, ilçe yönetimleri ve İş Yeri Temsilcilerinin de katılımıyla Kale Restaurantta Genişletilmiş İl Divan Toplantısı yaptı.

Toplantıya T.B.M.M Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, Ak Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, Eğitim Bir-Sen Karaman Şubesinin İl Divan Kurulu üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve İş Yeri Temsilcileri katıldı.

Toplantı Kemal Reis İmam Hatip Ortaokulu İş Yeri Temsilcimiz İsmail Karaman’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Yemek ikramı ile devam eden toplantıda selamlama konuşması yapan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yunus ÖZDEMİR; Eğitim hizmet kolunun yetkili sendikası, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak, Türkiye’nin meselelerine, milletin geleceğine, kamu görevlilerinin sorunlarına, insan haklarına, mazlum ve mağdurların çığlıklarına bigâne kalmadıklarını, kalmayacaklarını ifade ederek, “Ülkemizin, milletimizin aydınlık yarınlara kavuşması, eğitim çalışanlarının çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi, sorunlarına çözüm bulunması; emeğin saygın, kamu görevlilerinin kazancının insanca bir hayat standardına yaraşır olması için çalışmakla, mücadele vermekle sorumluyuz. Bunun gereğini elimizden geldiğince yerine getirmenin gayreti içerisinde olduk. Bunun yanı sıra, kapitalist ve emperyalistlerin kanını emdiği, zenginliklerini sömürdüğü halkların çığlıklarına, açlık ve yoksulluğun pençesinde kıvranan insanlığa da duyarsız kalmadık, kalmayacağız. İnancımız, medeniyet değerlerimiz bize bunu emrediyor. Bu kapsamda yerelde de geçtiğimiz Perşembe günü Sivil Toplum Platformu olarak Aktekke meydanında da idlib ile ilgili basın açıklamamızı yaptık.” dedi.

Türkiye Sistem Sorununu Çözmeli

Özdemir’in selamlama konuşmasının ardından T.B.M.M Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk kürsüye davet edildi. Recep Konuk Türkiye’nin içerisinde bulunduğu sistem sorununu bir an önce çözmesi gerektiğini belirterek ‘’bir taraftan Kerkük ile yaşanan sıkıntıları takip ediyoruz, konu sıcaklığı ile yaşanırken Suriye rejimi kimyasal silahla yüzlerce insanı katlediyor. Bu olayın üzerinde düşünürken Amerika’nın Suriye rejimine ait bir hava üssünü vurduğuna şahit oluyoruz. Bu son gelişmeler ve öncesinde yaşananlar çok önemli bir sürecin içinde olduğumuzu anlatmamız için ifade edebileceğimiz bir kaç örnek. Bölgemiz, çok çetrefilli, en azından bugün yaşanan sıkıntılardan daha ciddi sıkıntıların yaşanacağı bir sürece giriyor görüntüsü vermektedir. Böyle bir zamanda Türkiye’nin iç sorunlarının yanında bölgesel olayları da yakından takip etmek durumundayız. Türkiye olarak sistem sorununu çözmeli ve bu sürece güçlü bir şekilde girmeliyiz” diye konuştu.

KARAMAN’DA 158 KÖYÜN TAMAMI GEZİLDİ. 

Recep Konuk, “saha çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bugünkü köy ziyaretlerimizle Karaman merkez ve ilçeleri dâhil teşkilatlarımızla ve milletvekilleri olarak 158 köyümüzün tamamını gezmiş olduk. Bu süreçte hemşerilerimizin yeni Anayasa’ya ve ‘Evet’ kampanyasına göstermiş olduğu ilgi bizleri memnun etmekte. Bizim Türkiye genelinde referandumdan ‘Evet’ çıkması konusunda herhangi bir tereddüdümüz yok. İstiyoruz ki Karaman daha güçlü bir şekilde ‘Evet’ desin, Türkiye’ye gücünü göstersin. Bunu da başaracağımızdan şüphemiz yok. Çalışmalar kapsamında ilçe, belde ve köy ziyaretlerimizde bir araya geldiğimiz Karamanlı hemşerilerimizin kararını çoktan verdiğini görüyoruz. Ancak biz 16 Nisan’a kadar Karamanlı hemşerilerimize Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmayı sürdüreceğiz” dedi.

TÜRKİYE’NİN HIZINA HIZ, GÜCÜNE GÜÇ KATACAĞIZ

Muhalefetin, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan ne istiyor da yapamıyorlar” dediğini aktaran AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, “amacımız Cumhurbaşkanı ve Başbakan istediğini yapsın değil, amacımız ülkemizin ayağına pranga olan sistemden kurtulmak ve ülkemizi yarınlara taşımak. 12 Eylül anayasasında sistemi işlesin diye değil de, işlemesin diye kurmuşlar. İkide bir arıza çıkarsın, vesayetçiler de hemen duruma müdahil olsun diye kurmuşlar. Hükümet, milletten oy alsın ama devlete muktedir olamasın, devleti yönetemesin, siyaset iş yapamasın, kısır döngü ile kendi itibarını bitirsin diye kurmuşlar. Bir defa mevcut Anayasa’da çift başlılık var. Hatırlıyorsunuz değil mi Sezer-Ecevit kavgasını? Ne yaptı Cumhurbaşkanı? Başbakana anayasa kitabını fırlattı. Gecesine ekonomik kriz çıktı, ülke perişan oldu. Ahmet Necdet Sezer tarafsız olsa ne olur, olmasa ne olur, büyük bir krizi tetikledi ve ülkemizi perişan ettiler. AK Parti iktidarı sürecinde de 15 yıl boyunca önümüze çıkarılan sayısız engel var. 367 icadı çıkardılar. Partimize kapatma davası bile açtılar. Hukuk sistemini siyasete ayar çekmek için kullanmaya kalkıştılar. Millet bunları unutmaz. Sonra bürokratik hantallık var. İşleri ne kadar hızlandırsan da bir yere kadar. Bakmayın 15 yılda Türkiye’yi üç kat büyüttük, ama bunu yaparken neler çektik, ne zorlukları geride bıraktık. Şimdi tıkır tıkır işleyen bir yönetim sistemimiz olacak.
15 yılda yaptığımızı 5 yılda yapacağız. Yapmak istediğimiz çok icraatlar, çok hizmetler, çok projeler, çok reformlar var daha. Türkiye’nin hızına hız, gücüne güç katacağız” ifadelerini kullandı.

YENİ SİSTEM İSTİKRARI PERÇİNLİYOR

Muhalefetin yalanlarına karşı millete doğruları anlatmak için kapı kapı gezdiklerini dile getiren Recep Konuk, “Bugüne kadar bu hayırcı cephenin direncine rağmen başardık. Ama artık zamanımız yok, sistemi değiştirmeli ve kesintisiz büyüme sürecine girmeliyiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, istikrarı perçinliyor, güven ve huzuru artırıyor, demokrasiyi güçlendiriyor, Türkiye’yi güçlendiriyor, ülkemizi kısır döngülerden kurtarıyor, içi boş ideolojik saplantılarla yaşanan boş tartışmaları yok ediyor. Güçlü Türkiye’ye kapı aralıyor. Cumhurbaşkanı ve hükümet daha hızlı karar alacak. Ülkemizde daha büyük ve etkili icraatlar yapılacak. Dev projeler artacak, Türkiye daha çok büyüyecek, daha çok gelişecek. Ekonomik büyüme hızlanıyor, 2023 hedefleri için uygun bir zemin oluşacak. İnsanımız refah ve kalkınmadan daha fazla pay alacak. Yatırımlar artacak, yeni iş imkânları doğacak. Milli gelirimiz yükselecek. Milletimiz bunu çok iyi bildiği için güçlü bir şekilde ‘EVET’ diyor” dedi. Konuşmalarının ardından toplantıdan ayrılan Recep Konuk, Eğitim Bir-Sen camiasının değerli uç beylerinden 16 Nisan için destek beklediklerini söyledi.

 

Program sonunda Teşkilat Eğitimi kapsamında İş Yeri Temsilcilerine Katılım Sertifikası verildi.

 

 

Genişletilmiş İl Divan Kurulu Toplantısı
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top